Müzik Akademisi

Müzik Akademisi

2013 yılında kendi binasında ve yarının müzisyenlerini yetiştirmek amacıyla eğitime başlamış olan Müzik Akademisinde 8-16 yaş grubu öğrenciler. gerçekleştirilen genel yetenek sınavı ile eğitime hak kazanmaktadırlar. Eğitim sürecinde İstanbul Okan Üniversitesi Konservatuvarı Müzik Bölümü ile Müzik Akademisi iş birliği içerisinde eğitimleri yürütmektedir.
Müzik Akademisinde genel yetenek sınavı ile eğitime hak kazanan öğrencilerimize 2 yıllık veya 4 yıllık eğitimler verilmektedir. İki yılın ve 4 yılın sonunda başarılı olup mezun olmaya hak kazanan öğrencilere İstanbul Okan Üniversitesi Konservatuvarı Müzik Bölümü ile Küçükçekmece Belediyesi Müzik Akademisi işbirliğine dayanan protokole göre sertifika verilmektedir.

Protokol kapsamında;

Yürütülecek olan eğitim–öğretim ve sanatsal etkinliklerin içeriği, müfredatı, kapsamı ve yöntemi, Belediye ve İstanbul Okan Üniversitesi Konservatuarı Müzik Bölüm Başkanlığının görevlendireceği bir öğretim elemanı tarafından saptanacak ve uygulanacaktır.

Eğitim dönemini başarıyla tamamlayan öğrencilere düzenlenen bir sertifika sınavı ile üzerinde Belediye ve Üniversite logoları olan bir “sertifika” verilecektir.

Eğitim:
8-16 yaş arası öğrenciler sınavla alınmaktadır.
Armoni - Solfej
Sanat Tarihi (Müzik Kültürü)
Bağlama
Piyano
Keman
Gitar
Perküsyon olmak üzere toplam 7 branş bulunmaktadır.

Armoni - Solfej ve Sanat Tarihi (Müzik Kültürü) dersleri öğrencilerin toplu olarak aldıkları derslerdir.

Bağlama, Piyano, Keman, Gitar, Perküsyon ise bireysel olarak devam edilen, öğrencilerin okul durumları göz önünde tutularak belirlenen bir saatte her öğrenci ile birebir gerçekleştirilen derslerdir.

Aylık Etkinlik Kitapçığımızı İncelemek İçin Tıklayınız!